Dobre samopoczucie w czasach pandemii - jak zachować pozytywne nastawienie?


Hejka! Już od ponad roku każdy z nas musi odnajdować się w nowej rzeczywistości - i jak wiadomo, nie jest to łatwe. Z każdej strony dochodzą do nas negatywne bodźce, na które nie mamy wpływu - mamy za to wpływ na to, jak na tę sytuację reagujemy. Przyznam, że z początku byłam dość przygnębiona tym, co obecnie dzieje się na świecie, zagłębiałam się w statystki, śledziłam obostrzenia. Teraz mam już zupełnie inny stosunek do tego i mimo że nie jestem obojętna na zmiany gospodarcze i ogólny przewrót porządku świata, to staram się nie uzależniać od tego mojego samopoczucia. Wiem, że dużo z Was ma już dość tego tematu. Bądźmy świadomi tego, co się dzieje ale róbmy wszystko, by wpłynęło to jak najmniej na naszą psychikę. Dziś przychodzę do Was z poradami, jak poczuć się lepiej w obecnej sytuacji!

1. Uprawiaj aktywność fizyczną - najlepiej codziennie przez minimum 30 minut
Sport i związane z nim endorfiny to dla mnie jedno z najlepszych lekarstw na moje problemy. Praktycznie zawsze po treningu czuję się zdecydowanie lepiej i lżej na duchu - to serio działa! Jest to ważne szczególnie teraz, gdy większość dnia spędzamy przyklejeni do laptopów. Zaczyna się robić piękna pogoda, to idealny czas, by rozpocząć uprawianie sportu na świeżym powietrzu. I nie ma znaczenia, czy wybierzesz spacery, rolki czy rower - jestem przekonana, że poczujesz się lepiej, a problemy przestaną wydawać się niemożliwe do rozwiązania.

2. Joga, medytacja
To kolejne propozycje, które warto wprowadzić do swoich codziennych rytuałów. Skupienie się na sobie, podróż w głąb siebie skutkują spokojem i pozytywnym podejściem do życia, którego tak bardzo nam teraz potrzeba! Nawet krótkie, 10-minutowe sesje jogi czy poranna krótka medytacja sprawią, że naprawdę dobrze rozpoczniemy dzień. Koniecznie wypróbuj!

3. Spotkania z pozytywnymi ludźmi


Ja bardzo wierzę w to, że jesteśmy odbiciem ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Gdy rozmawiam ze znajomymi, u których wiecznie jest źle - i ja sama zaczynam dostrzegać negatywy. Za to, gdy spotykam się i dyskutuję z ludźmi o pozytywnej mentalności, którzy są ambitni i szukają rozwiązań, a nie problemów, jestem zainspirowana i chce mi się działać! Starannie dobieraj ludzi wokół siebie i nie bój się odciąć od tych, którzy spychają Cię w dół.
To moje najważniejsze rady, które pomagają mi zachować optymistyczne nastawienie i uśmiech na twarzy każdego dnia! Jakie są Wasze sposoby? :) Ubrania ze stylizacji w poście:

Puff Sleeve Top -  https://femmeluxe.co.uk/puff-sleeve-tops/

Women's Tracksuit Set - https://femmeluxe.co.uk/tracksuits/


You May Also Like

1 komentarze

  1. Też na początku obsesyjnie śledziłam statystyki, czym tylko potęgowałam złe samopoczucie. Teraz odpuściłam i żyje mi się lepiej. ;)

    Aktywność fizyczna i u mnie dobrze się sprawdza. :D

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)