ZWIĘKSZ SWOJĄ EFEKTYWNOŚĆ PODCZAS PRACY W DOMU


Życie w mniejszym bądź większym stopniu powoli wraca do normalności, ale uważam, że nie wszystko będzie tak, jak wcześniej. W naszych głowach zaszło wiele zmian, dostaliśmy czas, który mogliśmy przeznaczyć dla bliskich, poznać siebie i zaczerpnąć chwili oddechu, podczas gdy świat na pewien czas się zatrzymał. Bardzo dużo osób w tym okresie pracowało lub nadal pracuje zdalnie, a z  rozmów ze znajomymi wiem, że niektórzy już nie wracają do biura - praca z domu okazała się być tak samo (albo nawet bardziej) efektywna. Ja z domu pracowałam trzy tygodnie i przyznam szczerze, że na początku bardzo trudno było mi się skupić.. Przez to mój dzień pracy zlewał się z czasem prywatnym i ciężko było mi się skoncentrować na jednym konkretnym zadaniu. Z czasem jednak wypracowałam sobie kilka zasad, dzięki czemu zdecydowanie zwiększyłam swoją efektywność. Jeśli chcesz je poznać, to zapraszam do przeczytania :)1. Organizacja miejsca pracy
To moja zasada numer jeden - praca z łóżka po prostu się nie sprawdza. Jak potrzebuję być na maksa skoncentrowana, to zawsze siadam przy biurku, wszystko na nim układam, stawiam przed sobą laptopa i szklankę wody, a także kartkę i coś do pisania (mimo, że zdecydowana większość mojej codziennej pracy odbywa się na komputerze, od czasu do czasu lubię sobie coś po staroświecku zapisać). Łóżko, jako miejsce odpoczynku, nie powinno być kojarzone z pracą (pisząc do Was, leżę na łóżku, ale to co innego - hobby, nie praca :)).

2. Plan dnia
Spisanie najważniejszych zadań na konkretny dzień sprawdza się u mnie tak w domu, jak i biurze. To po prostu pozwala na zorganizowanie dnia pracy, a mając listę do wykonania przed sobą, masz pewność, że nie pominiesz niczego istotnego. Ja dodatkowo lubię sobie wykreślać każde wykonane zadanie, żeby zobaczyć, ile już udało mi się zrobić - dzięki temu jestem dodatkowo zmotywowana :)
3. Przygotuj sobie posiłki
Dla mnie jedzenie jest bardzo bardzo istotne. Często spędzam sporo czasu w kuchni, ale czas pracy to nie jest odpowiedni moment na eksperymentowanie z nowymi przepisami :) Przygotuj sobie posiłki, które możesz w łatwy i szybki sposób podgrzać. Warto wygospodarować sobie około pół godziny na posiłek, aby w spokoju zjeść i nacieszyć się smakiem, a także po prostu chwilę odpocząć.

4. Piżama to zabójca efektywności
Praca w piżamie to chyba największy błąd, jaki popełniałam, pracując z domu. Mając na sobie dres, bądź piżamę właśnie, do mojego mózgu automatycznie wysyłam wiadomość: czas na odpoczynek! Ubiór ma magiczne znaczenie, działa na naszą podświadomość i gwarantuję, że jeśli się ubierzesz, tak jakbyś szła do biura, to będziesz zdecydowanie bardziej efektywna i zmotywowana do pracy :)

A jeśli już mowa o wygodnym stroju, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć w dresy ale.. już po pracy! To w sumie chyba najbardziej popularny outfit podczas kwarantanny :) Ja bardzo polubiłam się z moimi nowymi kompletami dresów, które zamówiłam na stronie FemmeLuxe. A jeśli Wy szukacie wygodnych i ładnych spodni dresowych, bluz, całych kompletów czy luźnych T-Shirtów, to polecam Wam sprawdzić ten sklep.Jakie są Wasze sposoby na zwiększenie efektywności podczas pracy w domu?You May Also Like

6 komentarze

 1. Spisanie listy rzeczy do zrobienia pomaga ustalić priorytety na dany dzień. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w sumie stosuje się do tych samych zasad. Dochodzi jednak jedynie to że włączam aplikację forest w której sadzimy drzewko i przez określony czas np. Godzinę się uczymy.
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatna i pomocna lista! A te brązowe dresy są piękneeee!
  Buziaki, mój blog♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Mega są te zestawy :) Widziałam je chyba u kilku blogerek :) Czarny najlepszy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten brązowy dres jest meeeega! <3
  Dzięki liście zadań, przynajmniej można ustalić jakiś harmonogram dnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. dla mnie efektywna praca do swoje miejsce + korzystam z apki noisly :)) nie wiem czy was kreci zwiększanie produktywności poprzez naturalne dźwięki otoczenia.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)