Jak zwiększyć swoją efektywność

by - grudnia 03, 2018


Określ swój cel
Nie wiem, czy też tak masz, ale ja czasem poświęcam bardzo dużo pracy, uwagi i zaangażowania pewnym działaniom, wykonuję je wręcz mechanicznie i wtedy przychodzi moment, że zadaję sobie pytanie "ale po co Ty to właściwie robisz" i nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi. Dlatego tak ważne jest, aby zdefiniować sobie konkretny cel, do którego chcemy dążyć i w każdej sekundzie widzieć sens w tym, co robimy. Najlepiej jest również sobie to zapisać - słowa przelane na papier mają dla nas większą moc :) Dobrze, gdy cel jest określony jasno i konkretnie (np. "zdać egzamin ze statystyki") - wtedy w głowie powoli układa nam się ścieżka, którą musimy przejść, aby go osiągnąć!


Rozpraszaczom mówimy nie
Jeszcze dwa, trzy lata temu nie miałam najmniejszego problemu z koncentracją uwagi. Nie sprawiało mi trudności odłożenie wszystkich rzeczy na bok i zajęcie się jedną konkretną czynnością. Później zaczęłam aktywniej korzystać z dobrodziejstw internetu w postaci fejsbuka (messengera) czy insta i częściej zaczęłam się rozpraszać. Nawet teraz, gdy piszę do Ciebie ten post i to na nim jestem skupiona, co chwilę zerkam na telefon, by sprawdzić powiadomienia. Rozpraszacze to wielki przeciwnik efektywnego działania! Trzeba kontrolować swoją koncentrację :)


Daj sobie czas na odpoczynek
Człowiek pracujący 18 godzin dziennie nigdy nie będzie tak efektywny jak ten, który umie znaleźć balans pomiędzy pracą a odpoczynkiem! Nie da się być kilkanaście godzin w ciągu dnia skupionym na pracy/nauce, sama po sobie wiem, że nasz organizm po jakimś czasie najzwyczajniej w świecie się buntuje i domaga odpoczynku. Sen i odpoczynek są bardzo ważne, bo wpływają na dobre samopoczucie, a ono z kolei - na efektywność :)


Jakie są Twoje sposoby na efektywne działanie? :) 

You May Also Like

11 komentarze

 1. Zawsze miałam problem z skupieniem się na jednej czynności. W myślach jestem zazwyczaj gdzie indziej. Ale staram się powoli to przezwyciężać i przy nauce czy ważnych czynnościach wyłączać, albo wyciszać telefon. To jak dla mnie już jest jakiś postęp.

  Pozdrawiam kochana
  Glamcia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie najlepiej zadziałało wyciszenie telefonu i wyłączenie jakichkolwiek powiadomień. Prosta czynność, a poziom skupienia wskakuje na zupełnie inny poziom. Super wpis! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdego rodzaju rozpraszacze i nie definiowanie naszego celu sprawiają, że jesteśmy bardzo słabo efektywni. Sen też jest niesamowicie ważny, bo własnie wyspani myślimy dużo lepiej i szybciej <3 Śliczne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie motywacyjne posty;) Dzięki temu ciągle przypominacie mi o moich celach. To prawda- technologia niesie ze sobą dużo dobrego, ale i złego- powoli uzależniamy się od facebook`a, instagrama i tego typu rzeczy. Coraz rzadziej widujemy się ze znajomymi zastępując to rozmowami na messengerze.. trochę przykre. Ale trzeba się temu przeciwstawiać. Ja dziękuję za wpis- takie zawsze mnie motywują do działania:)
  PS Prześliczny płaszcz;-))

  Zapraszam na mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia :) Osobiście największym rozpraszaczem jest dla mnie mó laptop. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia na nim, przez co tracę sporo czasu. Potem sobie uświadamiam, że miałam zrobić to, to i to :D

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 6. Boże jaka Ty jesteś sliczna :O

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. fajna stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna ciepła propozycja, wyglądasz świetnie kochana:) Bardzo ciekawy wpis, daje sporo do myślenie, u mnie sprawił że na chwilę się nad nim zatrzymałam i się zastanowiłam. Z ogromną przyjemnością wpadnę tutaj jeszcze nie raz, serdecznie zapraszam do siebie. Może coś ciekawego znajdziesz u mnie i wpadnie Tobie kolejny genialny pomysł na wpis. Podrwiwam cieplutko;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To prawda! Social media bardzo rozpraszają (w szczególności Instagram), jednak staram się odkładać telefon, gdy mam coś ważnego do zrobienia. Piękne zdjęcia. :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna stylizacja. Co prawda nie dla mnie, ale z pewnością warta uwagi. Lubię patrzeć na stylowe kobiety, z których można czerpać inspiracje :) Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)