Siła pozytywnego myślenia

by - sierpnia 12, 2018


Hej! Miło mi, że ponownie wpadliście na tę stronę!
Skoro udało Wam się tu trafić, mam jedna prośbę- przeczytajcie ten wpis uważnie :)  
Tekst, który czytasz, jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że choć trochę pomoże Ci coś sobie uświadomić!

Wracałam przed chwila z siłowni po ciężkim treningu i tak sobie myślę, że jestem na maksa zmęczona, że już cały dzień zleciał, a jutro znowu trzeba wstać o 6 do pracy, no i w sumie wypadałoby trochę w pokoju posprzątać i może by jakąś szamę sobie zrobić na kolację. I idę krok za krokiem, metr za metrem, pogrążona w negatywnych myślach i nagle coś jakby mnie natchnęło, jakby nagle spłynęła na mnie jakaś nowa nieznana dotąd energia!
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale w pewnym momencie w mojej głowie usłyszałam 'ej halo stop' i moje myślenie diametralnie się zmieniło! Nagle na swoim ciele poczułam przyjemny wiaterek i uświadomiłam sobie, jak cudownie mi się idzie w tę ciepłą letnią noc; pomyślałam, że mam niesamowite szczęście, że mogę iść na trening, że jestem młoda i mam siłę ćwiczyć swoje ciało, bym była z niego dumna. Okej, jest dosyć późno i faktycznie dzień mi zleciał, ale spotkało mnie dzisiaj kilka bardzo miłych chwil, dzięki którym miałam uśmiech na ustach. 


To prawda, jutro wstaję o 6, ale to oznacza, że miałam tyle szczęścia, że dostałam pracę, o którą się starałam; że jestem na tyle wartościową osobą, że przełożeni uznali, iż wniosę wartość dodaną do firmy, że w jakiś sposób pomogę jej się rozwinąć. Nieważne, jaki zawód obecnie wykonujesz.. pracujesz w gastronomii? Twój szef zapewne uznał, że Twoja osobowość przyciągnie nowych gości do restauracji. 
Pracujesz w hotelu jako pokojówka? Super, właściciel hotelu pewnie stwierdził, że Twoja dokładność i dbałość o szczegóły pozwoli na utrzymanie miejsca w czystości.
Muszę posprzątać w pokoju?  Ekstra, to znaczy, że mam swój pokój tylko dla siebie i ze niektórzy nie mają tyle szczęścia, by mieć dach nad głową. A jedzenie? Tak naprawdę to niewyobrażalne szczęście, że mam co włożyć do garnka i zjeść pyszną kolację. Istotna część świata nie ma dostępu nawet do tego..Być może moje słowa wydadzą się Wam zbyt kolokwialne a cały tekst zbyt hiperbolistyczny..


Ale pragnę, abyś Ty, właśnie Ty, czytając ten wpis uświadomił sobie, jak wiele masz i jak wdzięczny powinieneś być za wszystko, co Cię spotyka.

W mojej głowie zmiana myślenia przyszła nagle, podczas drogi powrotnej do mieszkania w ciepłą letnią noc. Wszystko zależy od Twojego podejścia. możesz narzekać, że Twoje życie jest beznadziejne i w sumie nic fajnego Cię już nie czeka. A możesz patrzeć na wszystko czego doświadczasz jako na dar od losu i być po prostu szczęśliwy. Wybór jest Twój. Jaką decyzję Ty podejmiesz?


Mam dla Was kod rabatowy do mojego ulubionego sklepu internetowego- Zaful! Na kod ZFMine dostaniecie rabat: $3 zniżki na zakupy powyżej $25, $6 zniżki na zakupy powyżej $60, $12 zniżki na zakupy powyżej $100. Miłych zakupów! :)

A Ty? Widzisz szklankę do połowy pełną czy do połowy pustą?


You May Also Like

10 komentarze

 1. Niestety, ale powiedzenie, że "hej, trzeba myśleć pozytywnie" wcale nie jest takie łatwe do zrealizowania dla niektórych. Nie lubię wartościowania problemów i mowienia, że nie powinien się czuć źle, bo ma dach nad głową itd. Dla każdego inny problem ma inną wartość. Są osoby, które sobie nie radzą nawet z najprostszymi i niestety, ale powiedzenie, że skoro mamy dostęp do rzeczy typu własny pokój sprawia, że mamy być szczęśliwi - to nie takie proste i nie działa w ten sposob. Nie łatwo zmienić tok myślenia - to właśnie potęga umysłu, której my nie potrafimy zrozumieć.
  Pozdrawiam cieplutko
  My Blog - aleksandraeva.blogspot.com ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten kombinezon jest piękny, bardzo fajny kolor!

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili ❤
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem potrzebujemy takiego powiewu wiatru, żeby uświadomić sobie, że tak naprawdę mamy wszystko czego niektórym brakuje w życiu. Warto docenić wszystkie rzeczy, które udało nam się osiągnąć. Nigdy nie wiadomo kiedy je stracimy :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wyglądasz, kombinezon genialnie na Tobie wygląda kochana <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia i bardzo ładna stylizacja! Zgadzam się z Tobą, że wszystko zależy od naszego nastawienia :D Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale zmotywowałaś mnie tym postem! Ja z reguły staram się cały czas myśleć pozytywnie i "żyć chwilą", jednak wiadomo czasami to nie wychodzi. Cudowne zdjęcia! :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja staram się myśleć pozytywnie i często mi to wychodzi ale jak każda osoba ma tak, że czasem wstanie się z złym humorze lub cokolwiek, więc wtedy nie wychodzi. Piękny kombinezon :D

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 8. ten kombinezon jest cudny <3
  zapraszam

  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post. Staram sie myśleć pozytywnie chodź nie zawsze to wychodzi. A kombinezon jest cudny. ^^ zapraszam tez do mnie https://kawoholizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)