Siła pozytywnego myślenia

by - 09:53


Hej! Miło mi, że ponownie wpadliście na tę stronę!
Skoro udało Wam się tu trafić, mam jedna prośbę- przeczytajcie ten wpis uważnie :)  
Tekst, który czytasz, jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że choć trochę pomoże Ci coś sobie uświadomić!

Wracałam przed chwila z siłowni po ciężkim treningu i tak sobie myślę, że jestem na maksa zmęczona, że już cały dzień zleciał, a jutro znowu trzeba wstać o 6 do pracy, no i w sumie wypadałoby trochę w pokoju posprzątać i może by jakąś szamę sobie zrobić na kolację. I idę krok za krokiem, metr za metrem, pogrążona w negatywnych myślach i nagle coś jakby mnie natchnęło, jakby nagle spłynęła na mnie jakaś nowa nieznana dotąd energia!
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale w pewnym momencie w mojej głowie usłyszałam 'ej halo stop' i moje myślenie diametralnie się zmieniło! Nagle na swoim ciele poczułam przyjemny wiaterek i uświadomiłam sobie, jak cudownie mi się idzie w tę ciepłą letnią noc; pomyślałam, że mam niesamowite szczęście, że mogę iść na trening, że jestem młoda i mam siłę ćwiczyć swoje ciało, bym była z niego dumna. Okej, jest dosyć późno i faktycznie dzień mi zleciał, ale spotkało mnie dzisiaj kilka bardzo miłych chwil, dzięki którym miałam uśmiech na ustach. 


To prawda, jutro wstaję o 6, ale to oznacza, że miałam tyle szczęścia, że dostałam pracę, o którą się starałam; że jestem na tyle wartościową osobą, że przełożeni uznali, iż wniosę wartość dodaną do firmy, że w jakiś sposób pomogę jej się rozwinąć. Nieważne, jaki zawód obecnie wykonujesz.. pracujesz w gastronomii? Twój szef zapewne uznał, że Twoja osobowość przyciągnie nowych gości do restauracji. 
Pracujesz w hotelu jako pokojówka? Super, właściciel hotelu pewnie stwierdził, że Twoja dokładność i dbałość o szczegóły pozwoli na utrzymanie miejsca w czystości.
Muszę posprzątać w pokoju?  Ekstra, to znaczy, że mam swój pokój tylko dla siebie i ze niektórzy nie mają tyle szczęścia, by mieć dach nad głową. A jedzenie? Tak naprawdę to niewyobrażalne szczęście, że mam co włożyć do garnka i zjeść pyszną kolację. Istotna część świata nie ma dostępu nawet do tego..Być może moje słowa wydadzą się Wam zbyt kolokwialne a cały tekst zbyt hiperbolistyczny..


Ale pragnę, abyś Ty, właśnie Ty, czytając ten wpis uświadomił sobie, jak wiele masz i jak wdzięczny powinieneś być za wszystko, co Cię spotyka.

W mojej głowie zmiana myślenia przyszła nagle, podczas drogi powrotnej do mieszkania w ciepłą letnią noc. Wszystko zależy od Twojego podejścia. możesz narzekać, że Twoje życie jest beznadziejne i w sumie nic fajnego Cię już nie czeka. A możesz patrzeć na wszystko czego doświadczasz jako na dar od losu i być po prostu szczęśliwy. Wybór jest Twój. Jaką decyzję Ty podejmiesz?


Mam dla Was kod rabatowy do mojego ulubionego sklepu internetowego- Zaful! Na kod ZFMine dostaniecie rabat: $3 zniżki na zakupy powyżej $25, $6 zniżki na zakupy powyżej $60, $12 zniżki na zakupy powyżej $100. Miłych zakupów! :)

A Ty? Widzisz szklankę do połowy pełną czy do połowy pustą?


You May Also Like

8 komentarze

 1. Niestety, ale powiedzenie, że "hej, trzeba myśleć pozytywnie" wcale nie jest takie łatwe do zrealizowania dla niektórych. Nie lubię wartościowania problemów i mowienia, że nie powinien się czuć źle, bo ma dach nad głową itd. Dla każdego inny problem ma inną wartość. Są osoby, które sobie nie radzą nawet z najprostszymi i niestety, ale powiedzenie, że skoro mamy dostęp do rzeczy typu własny pokój sprawia, że mamy być szczęśliwi - to nie takie proste i nie działa w ten sposob. Nie łatwo zmienić tok myślenia - to właśnie potęga umysłu, której my nie potrafimy zrozumieć.
  Pozdrawiam cieplutko
  My Blog - aleksandraeva.blogspot.com ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten kombinezon jest piękny, bardzo fajny kolor!

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili ❤
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem potrzebujemy takiego powiewu wiatru, żeby uświadomić sobie, że tak naprawdę mamy wszystko czego niektórym brakuje w życiu. Warto docenić wszystkie rzeczy, które udało nam się osiągnąć. Nigdy nie wiadomo kiedy je stracimy :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wyglądasz, kombinezon genialnie na Tobie wygląda kochana <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia i bardzo ładna stylizacja! Zgadzam się z Tobą, że wszystko zależy od naszego nastawienia :D Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale zmotywowałaś mnie tym postem! Ja z reguły staram się cały czas myśleć pozytywnie i "żyć chwilą", jednak wiadomo czasami to nie wychodzi. Cudowne zdjęcia! :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja staram się myśleć pozytywnie i często mi to wychodzi ale jak każda osoba ma tak, że czasem wstanie się z złym humorze lub cokolwiek, więc wtedy nie wychodzi. Piękny kombinezon :D

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)