Back to school- Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

by - sierpnia 17, 2015Za kilkanaście dni (damn, kill me) powrócimy do szkolnej rzeczywistości. Muszę przyznać, że nigdy wakacje nie minęły mi tak szybko, dosłownie jak za pstryknięciem palca! Ale nie  o tym dzisiaj :)
Wiele osób od września zacznie naukę w zupełnie innym miejscu, gdzie być może prawie nikogo nie zna. Nie ma co zaprzeczać- potwierdzają to wszystkie badania, że pierwsze wrażenie wyrabia nam zdanie na temat danej osoby, które dosyć trudno potem zmienić, Jak więc sprawić, by było ono jak najlepsze? :)Nie udawaj kogoś innego, niż jesteś
Uważam, że udawanie kogoś, kim się nie jest, jest jednym z najgorszych możliwych sposobów na zaadaptowanie się w danym miejscu. Nie można zapominać o tym, że prawda i tak wyjdzie na jaw a konsekwencje kłamstwa będą naprawdę bolesne. Ludzie lubią autentyczność, a wielu potrafi wyczuć sztuczność na kilometr. Zamiast więc udawać, że jesteś nałogowym palaczem, trawka to Twój najlepszy przyjaciel, a weekend bez 'melanżu' to żaden weekend, daj poznać swą prawdziwą osobowość. Fałszywe próby zaimponowania jakieś grupce, by móc się do niej wkręcić, nie pomogą Ci znaleźć prawdziwych przyjaciół.

Zaangażuj się
Być może od dawna chciałaś/eś pełnić funkcję przewodniczącego klasy lub szkoły ale w poprzednim roku nie pozwalała Ci na to nieśmiałość lub inne okoliczności? Dobra wiadomość! Nowy rok=świeży start. Samorządy uczniowskie potrzebują entuzjastycznych, kreatywnych ludzi a Ty na pewno zaliczasz się do tej grupy :) Organizowanie fajnych akcji w szkole to doskonała szansa na zbliżenie się do rówieśników i poznanie ludzi z pasją!

Daj się poznać
Siedzenie na końcu korytarza ze słuchawkami w uszach to raczej nie najtrafniejsza postawa na pierwsze tygodnie szkoły. Nawet jeśli jeszcze nikogo z klasy nie znasz- nie izoluj się :) Zagadaj do wybranej osoby- nawet jeśli ma to być pytanie "co teraz mamy?". Być może wywiąże się jakaś ciekawsza rozmowa, a nawet jeśli nie- pierwsze koty za płoty! :) Bądź naturalna i uśmiechnięta, no bo kto by chciał się kumplować z wieczną marudą (stąd pozdrowienia dla moich przyjaciół, haha) która nie zna innej miny niż ta mówiąca "nie podchodzić, gryzę!!!"

Szanuj się
Dość kontrowersyjny temat, bo dla każdego granica jest wytyczona gdzie indziej. Ogólnie rzecz ujmując, chodzi mi o przypadki, kiedy a) dajemy sobą pomiatać, b) sami do siebie owego szacunku nie mamy. Nie mogę patrzeć na sytuację, gdy jakaś osoba robi z siebie pośmiewisko, daje się wykorzystywać do maksimum, by się podlizać "liderowi" jakieś grupy, do której chce dołączyć. W tym wieku już każdy powinien umieć posługiwać się swoim rozumem, ale niestety chyba nie do końca tak jest. Przypadek b to w głównej mierze pragnienie dziewcząt, by zyskać pogłos wśród płci przeciwnej, ale ten temat może lepiej zostawmy zostawmy na bok :)
jumper- local shop
ripped denims- here
sunnies- here
sneakers- nike
bumbag- my Boyfriend's

You May Also Like

11 komentarze

 1. Boski look. Świetnie to kochana opisałaś. Takie rady są na pewno dla każdego pomocne. :D
  nicole-500.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowne zdjęcia :)

  Zapraszam na nowy post, w którym opisuje czym dla mnie są trendy!
  Mogłabyś poświęcić mi kilka sekund na jeden klik w ostatnim poście? Byłabym bardzo wdzięczna :)

  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne rady :)) Na pewno zastosuję się choć do większość, zwłaszcza że zaczynam nowy rozdział jakim jest gimnazjum :)
  Julajulia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, pierwsze wrżenie jest bardzo ważne, najlepiej jest po prostu być sobą i starać się rozmawiać z innymi ludźmi :)
  http://agataweranika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, też patrzyłam na całkiem podobne spodnie! Są świetne! Możesz mi zdradzić, jaki wybrałaś rozmiar?

  Ściskam mocno,
  www.NIECH-PANI-PATRZY.blogspot.com
  __________________________________
  + a u mnie: pyszna TARTA z mascarpone i owocami leśnymi - zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 6. zdjecia sliczne! Ja ide teraz do liceum, zobaczymy jak to tam bedzie :)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja teraz idę do LO, więc ciekawe jak inni zaaragują. Najbardziej boje się co pomyślą o blogu i YouTube, w sensie już wiedzą niektórzy ale jakie będzie ich zachowanie wobec mnie.. :)
  MÓJ BLOG - klik! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenie w LO, śliczne zdjęcia i wygląd bloga :)
  Jejkuuu, jakie ty ma śliczne włosy!
  Zapraszam:
  http://shyleess.blogspot.com/2015/08/marionetka.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne zdjęcia :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Super post i fajna stylizacja :*
  Mój Blog - klik! <---zapraszam na posta :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny outfit i dobre rady :)

  Zapraszam do mnie: http://pvulineblog.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)