Sh- alternatywa dla sieciówek

by - grudnia 02, 2014


Temat kupowania w sklepach z odzieżą używaną nie jest mi obcy- kiedyś co nie co już o tym pisałam. Ze względu na to, że jedna z Czytelniczek poprosiła o zrobienie haulu, pomyślałam, że to dobra okazja, by jeszcze raz coś na ten temat skrobnąć.
Zacznę może od rzeczy oczywistej, która bardzo martwi wielu nastolatków i hamuje przed wejściem do lumpeksu- otóż opinia innych! Ciucholandy kojarzyły się (a niektórym nadal kojarzą) ze starymi babcinymi ubraniami, które wydzielały dosyć nieprzyjemny zapach. Zdaniem ogółu kupowały tam tylko osoby o niestabilnej sytuacji finansowej, które nie mogły pozwolić sobie na zakup nowych ubrań.
Jak to mówią- w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Osobiście myślę, że owa opinia także nie brała się znikąd. Małe przenośne budy oferujące 'tanią odzież z Anglii' faktycznie były liczne jak grzyby po deszczu i sprzedawały ubrania nie najlepszej jakości. Wszystko idzie jednak do przodu i dzisiaj second-handy przypominają wręcz sieciówki- ciuchy są ładnie porozwieszane, a w sklepie rozbrzmiewają dźwięki klimatycznych piosenek.


Wciąż istnieją jednak ciucholandy, w których ubrania są w wielkich pojemnikach, a już samo ich odkopywanie daje wielką radość. Nie mówiąc o przypadkach, kiedy faktycznie znajdziemy jakąś perełkę! Wtedy ekcytacja sięga zenitu, znam z autopsji i polecam, świetne uczucie :)
Plusów kupowania w takich sklepach jest dużo więcej. Ważną rzeczą dla większości jest oryginalność- kto z nas nie chce się pozytywnie wyróżniać? Raczej nie jest to możliwe w przypadku popularnych sieciówek, które ubierają połowę miasta. W ciucholandach istnieje tylko jeden egzemplarz danego ubrania, nikogo innego w nim nie zobaczysz.
Kolejną wielką korzyścią są ceny. Często dosłownie za grosze można się obkupić i to w naprawdę fajne rzeczy! Za zaoszczędzoną kasę możesz zrobić prezent najbliższym- i Ty będziesz szczęśliwy/a i oni :)


Wyobraźcie sobie, że w 2014 roku nadal są osoby, które deklarują, że kupowałyby w sh, ale..się brzydzą. W sumie jak słyszę takie wyznanie to nie wiem, czy się śmiać czy załamywać ręce. Myślę, że pralka nie jest jakimś ekskluzywnym gadżetem dostępnym tylko dla elit. Poza tym, w ich uwielbionych sieciówkach też ciuch nie jest zupełnie nowy- istnieje spora szansa, że ktoś już go przymierzał! Jaka jest więc różnica? Mimo moich minusowych soczewek, nadal jej nie widzę.


Tym postem nie mam zamiaru nikogo namawiać i przekonywać, jak satysfakcjonujące są zakupy w ciucholandzie, zupełnie nie o to mi chodzi. Chcę za to, żeby troszkę z innej perspektywy na takie kupowanie spojrzały osoby, które wyśmiewają się z osób tam kupujących. To nie jest żaden wstyd, absolutnie. Raczej ogromna szansa dla zakupoholików, którzy dzięki second handom mogą zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze!


wszystkie ubrania (bez naszyjników)- sh

A Wy kupujecie w second handach? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

You May Also Like

7 komentarze

 1. Mam zdanie takie samo jak Ty. Również uważam, że nie jest niczym wstydliwym kupowanie w sh, a do tego ma to mnóstwo plusów :)
  Też czasami kupuje używane rzeczy jednak w mojej okolicy nie ma żadnych ciekawych tego typu miejsc. ;/ :)

  http://poburzywyjdzieslonce.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne rzeczy znalazłaś ;) ja nie uważam, żeby kupowanie w sh było jakimś wstydem, sama czasem tam zaglądam !

  www.HELLO-WONDERFUL.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. na.prawde śliczne ubrania znalazłaś ;)
  http://mynameisdominica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. sh to moja miłość już od wielu lat! tam zawsze można znaleść coś ciekawego! pozdrawiam cieplutko :) Zapraszam do mnie :)
  http://agnieszkaka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam lupmexy, właśnie tam można znaleźć coś nie typowego i coś w czym nie chodzi pół miasta ;)

  Obserwujemy? :)
  Mój Blog Klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Lumpeksy to najlepsze co może być! Zawsze można tam znaleźć coś ciekawego!
  Buziaki od Karolinki i Sandry

  www.thesisterzone.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest motywacją do dalszego pisania!
Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj, a jeśli spodoba mi się Twój- na pewno odwdzięczę się tym samym :)